Асфальтування: пам'ятка замовнику

Будівництво доріг, асфальтування, ремонт доріг, ремонт асфальту, ямковий ремонт це далеко не повний перелік запитів, який ви, шановні замовники, набираєте на своїх комп'ютерах шукаючи підрядну організацію для виконання подібних робіт.

Як же підібрати підрядника:

  • Чому в однієї організації ціна за 1 м2 часом в два рази вище ніж в іншої?
  • Чому гарантія на виконані роботи у всіх різна?
  • Яку вибрати асфальтову суміш?
  • Як здешевити роботи?
  • З чого складається ціна за 1 м2.?

На всі ці питання ми і спробуємо відповісти, розкриваючи секрети нашого бізнесу.

Будівництво автодоріг

Як підібрати підрядника.

Найефективніший спосіб це тендер (конкурс) улюблене слово чиновників, якщо це бюджет, а як бути якщо це комерційна організація і обсяги не більше 20 м2 та директору треба все терміново і вчора і безкоштовно? Тут нещасний завгосп заходить в глобальну мережу, вибирає телефон і починається конкурс. Кого ж вибрати, у цих ціна солодка, у цих асфальт чорніше ніж у інших, у цих відкат з 3-х кімнатну квартиру в центрі столиці, а ці взагалі безкоштовно все роблять. Перше, на що варто звертати увагу - це рекомендації. Головне щоб рекомендації були дані не з сусіднього кабінету цього ж підрядника: якщо хтось із ваших знайомих, друзів, колег вже замовляв укладання асфальту і підрядник добре себе показав - спробуйте знайти його контакти, такий підхід буде безпечніше. Друге - це наявність власної бази техніки та власних бригад будівельників, від цього буде залежати ціна та якість. Перевірити це просто: на сайті компанії повинен бути розділ оренди техніки, у вільний від роботи час техніка завжди і у всіх по-можливості працює в оренді.

Як перевірити кваліфікацію

В мережі достатньо інформації в цій області, потрібно тільки підібрати запитання ну і відповідно відповідь по тих видах робіт, які необхідно зробити, наприклад, що таке коеф. фільтрації (пісок), як перевірити ущільнення (грунт, пісок, щебінь, асфальт), що означає тип А, Б, В (асфальт), з чого ж врешті-решт роблять цей асфальт ну і т.д і т.п. Якщо якийсь потенційний виконавець вам вже сподобався через інтернет - буде не зайве приїхати до нього в офіс, подивитися в очі і задати всі ці питання особисто: так зазвичай простіше зрозуміти - вішають вам лапшу на вуха, або ж перед вами справжній фахівець, який любить і вміє працювати.

Чому в однієї організації ціна за 1 кв. м часом в два рази вище ніж в іншої?

Ціна на всіх асфальтових заводах (Луцьк та Волинська обл.) приблизно 1000грн/тона. І це за одну і ту ж марку асфальтової суміші плюс доставка, плюс робота. Це основні статті витрат, з яких складається ціна за 1 кв. м.
Наприклад, з урахуванням високої конкуренції, в Луцьку: ціна за 1 кв. м асфальтового покриття дрібнозернистого товщиною 5 см. становить 150-200 грн. кв. м. Якщо ж вам пропонується ціна за те ж саме - 100-150 грн.м2, то швидше за все чогось не буде, або навпаки щось з'явиться. Зазвичай це товщина, при такій ціні навряд вона буде більше 3-х см., А в ході виконання замовлення можуть несподівано з'явитися додаткові роботи , що вимагають оплати. Звичайний аргумент в таких випадках це: "у вас слабкий грунт" , або "для того що б не було калюж потрібно ..." , або "ми не врахували вивезення сміття " і т.д., тоді ціна вже перевалює за 300 грн.кв. м.

Чому гарантія на виконані роботи у всіх різна.

Чим більше тим краще - логічно. Припустимо у вас біла фірма, тобто ви платите всі податки. Яку б ви дали гарантію на свою роботу, чим менше тим краще - логічно. За тривалістю гарантії сміливо можна визначити про якість виконаних робіт - вони пропорційні. Якщо я впевнений за свій продукт то і гарантія буде 2-3 роки, якщо ні, то 6-12 місяців. Але є одне АЛЕ: гарантія за ямковий ремонт ніколи не буде більшою, ніж повноцінне укладання асфальту .

Яку вибрати асфальтову суміш.

Марка асфальтової суміші залежить від інтенсивності руху (кількість автомобілів за од. часу), навантаження (вага автомобілів), швидкісного режиму. Все це повинно бути вказано в проекті або на розсуд підрядної організації, якщо вони беруть на себе відповідальність за запропонований варіант (гарантія). Не зайвим буде поговорити про це з майбутнім виконавцем робіт - заодно і дізнаєтеся, чи розуміє він щось в асфальті.

Як здешевити роботи?

  • Роботи проводити в сезон.
  • Підібрати заздалегідь підрядника.
  • Приділити 3 години часу на збір інформації по темі будівництво доріг. Якщо ви читаєте цю сторінку - ви вже на правильному шляху.
  • Вибратися з офісу і подивитися матеріально технічну базу підрядника. Поговорити про все особисто.

І пам'ятайте, скупий платить двічі.

Наші переваги

Каталог основних послуг та цін
Завантажити